Čertovica - Štefánička, kosodrevinu preč z chodníčka!

Tento rok zaostríme našu pozornosť a ostré píly najmä na úseky medzi Čertovicou a Chatou Milana Rastislava Štefánika. Niektoré prístupové chodníky a aj samotný hrebeňový úsek si pýtajú zástrih či dokončenie tak, aby aspoň ďalších 10 rokov vydržali dobre priechodné. Každá nápomocná ruka padne vhod. Príďte, tešíme sa na vás na brigáde 7. a 8. septembra 2019.

Čítať ďalej...

Aj pár percent z dane pomôže turistickým chodníkom

Milí naši priatelia a podporovatelia, 

úprimne si vážime, že ste si vybrali práve naše občianske združenie, ktoré podporíte svojimi 2% alebo 3% z dane. Ďakujeme najmä v mene všetkých turistov a milovníkov Nízkych Tatier. Počas víkendu 7.-8.9.2019 plánujeme ďalší ročník dobrovoľníckej brigády na spriechodňovanie a skrášľovanie turistických chodníkov. Môžete sa osobne pridať alebo tiež nás finančne podporiť. Príspevky použijeme na organizáciu a zabezpečenie týchto činností – na úhradu ubytovania, cestovného, drobného občerstvenia, nákup náradia, paliva do píl a organizačné zabezpečenie.

Čítať ďalej...

Na Kráááľovej holi nehatí chodník šľahúň zelenýýýýý

Ostrieľaní horomilovia  bez dlhého premýšľania iste potvrdia, že naplánovať si turistiku po úbočiach tejto majestátnej hory na bezzrážkové počasie je jedna vec a skutočne ju takú mať, je niekedy malý zázrak. So zatajeným dychom sme sledovali predpovede počasia. Sýto žlté slniečka v nich meteorológovia sľubovali na celý víkend. Vďaka dokonalému babiemu letu, rekordnému počtu dobrovoľníkov a skúsených pilčíkov s motorovými pílami nám bolo tento rok dopriate naplnenie plánov vrchovatou dávkou.

Čítať ďalej...

Každé percento sa ráta

Milí naši priatelia a podporovatelia, 

úprimne si vážime, že ste si vybrali práve naše občianske združenie, ktoré podporíte svojimi 2% alebo 3% z dane. Ďakujeme najmä v mene všetkých turistov a milovníkova Nízkych Tatier. Počas víkendu 15.-16.9.2018 plánujeme ďalší ročník dobrovoľníckej brigády na spriechodňovanie a skrášľovanie turistických chodníkov. Môžete sa osobne pridať alebo tiež nás finančne podporiť. Príspevky použijeme na organizáciu a zabezpečenie týchto činností – na úhradu ubytovania, cestovného, drobného občerstvenia, nákup náradia, paliva do píl a organizačné zabezpečenie.

Dokumenty, ak vám zúčtovanie dane robí zamestnávateľ:

Formulár na poukázanie 2 % alebo 3 %

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov - vystaví a dá vám zamestnávateľ 

Do predvyplneného Formulára na poukázanie 2% alebo 3% z dane doplňte vaše údaje. Spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov, čo vystaví váš zamestnávateľ, ho pošlete do 30.4.2018 na svoj daňový úrad. Miestnu príslušnosť k daňovému úradu si môžete overiť aj tu.

Dôležité! 

Ak chcete poukázať 3% z dane, pošlite na váš daňový úrad okrem uvedených dokumentov ešte aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti v 2017. Radi našim dobrovoľníkom vystavíme potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti, ozvite sa nám cez kontaktný formulár. Samozrejme, dobrovoľnícke hodiny ste mohli odpracovať aj inde a potvrdenie môžete použiť pre venovanie ľubovoľnej organizácii.  

Ak si ako fyzická osoba daňové priznanie podávate sami: 

Vypočítate si sumu 2% alebo 3% z dane. Priamo v daňovom priznaní sú uvedené kolónky pre poukázanie 2% alebo 3% z dane. Do daňového priznania uvediete naše kontaktné údaje. Ak chcete darovať 3%, k daňovému priznaniu priložte aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti. Daňové priznanie doručte na svoj daňový úrad do 31.3.2018 a do tohto dňa daň aj zaplaťte.  

Detailnejšie informácie o postupoch v prípade potreby nájdete tu.  

Ďakujeme vám za podporu

Parbatky Sojka a Jaffa

 

Dobrovoľne pracovať? Jasné, lebo...

Nuž, každý má svoje myšlienkové pochody a vlastné motívy, prečo vyliezť z tepla postele a ísť s nami píliť kosodrevinu, odhadzovať konáre, nosiť kadejaké náradia po horách a vystavovať sa neduhom i láskavosti počasia. Ponúkame vám pár inšpiratívnych odpovedí z našej ankety.

Už počas čítania výzvy na spriechodňovanie turistického chodníka na hlavnom hrebeni od kosodreviny v Nízkych Tatrách som bol rozhodnutý že na tejto trojdňovej akcii nesmiem chýbať. Prvý krát sme sa zúčastnili ako malá skupina Geocacherov a po dobre odvedenej práci sme si verili, že nám veríte. Okrem odvedenej práci, našou pridanou hodnotou bolo aj pozbieranie a odvoz odpadkov po tiež turistoch.

Milan, ako Huncokár.

Chcel som si vyskúšať dobrovoľníctvo a zároveň pomôcť rozvoju turistiky na Slovensku a spoznať nových zaujímavých ľudí. Všetko sa splnilo do bodky 

Tomáš, po tejto akcii nadšený hod-kosodrevinista a Marvista

Chcel som podporiť dobrý nápad.

kozmonaut bez pasu 

Radosť z možnosti priložiť ruku k užitočnému dielu. 

vegetarián z Podkoníc, motorkár na bicykli

Mám rád naše lesy ;)  

Ondrej, píla je ako moja ruka, hory mám rád

Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

ŠK PARBAT © 2016. All Rights Reserved.