Čo sa chystá? 

Orezávanie, obstrihávanie, odhadzovanie a iné formy pasovania sa s kosodrevinou, konármi a kríkmi pretŕčajúcimi do chodníkov v oblasti medzi Čertovicou a Chatou MRŠ. Cieľom je obnoviť bezprekážkovú priechodnosť, a aj tým podporiť rozvoj turizmu v regióne, ktorý sme si zamilovali. V dobrej partii s chuťou a radosťou urobíme kúsok užitočnej práce.

Kedy a kde?

11. 9. - 15. 9. 2020, stretneme sa v piatok večer od 18.00 hod. v Domčeku horskej služby na Čertovici (Čertovica 263), kde budeme nocovať a rozdelíme si prácu smerom k Chate MRŠ. Terénnym autom sa každý deň priblížime čo najviac ku Kumštovému sedlu a postupne poprepiľujeme chodníky. Podvečer po práci sa budeme vracať na miesto, kde nás auto vyložilo a zvezieme sa na nocľah na Čertovicu.

Pridáš sa k nám?

Uvítame každého, kto chce byť pilčík s motorovou či ručnou pílou, strihač, sekáč, odhadzovač konárov, fotograf či zabávač. Slovom - fyzicky zdatný jedinec s vyvinutou láskou k prírode.

Ako sa prihlásiť na brigádu?

Vyplnením krátkeho prihlasovacieho formulára. Prosím, urobte tak najneskôr do 30.8.2020.

Prihláseným dobrovoľníkom zašleme informácie o detailnom pláne brigády. Pri naplnení kapacity sa ďalší prihlásení stanú náhradníkmi, budeme informovať každého, koho sa to bude týkať.

Čo si treba priniesť?

Každý: pevné topánky, celotelový odev (napr. montérky), dačo proti dažďu (pršiplášť, GoreTex), pracovné rukavice, jedlo na pobyt (prípadne v Domčeku HZS na Čertovici, kde budeme ubytovaní, je možné si pri príchode objednať/kúpiť raňajky), poistenie na hory, dobrá nálada.

Kto má a môže: motorová píla (so skúseným pilčíkom prislúchajúcim k nej), ručná pílka, sekera, mačeta, pákové alebo bežné záhradnícke nožnice, čokoľvek, čím sa dajú strihať tenké konáre.

Vďaka dobrovoľníkom sme prerezali mnohé úseky v Nízkych Tatrách, v reportážach z minulých rokov sa môžete dozvedieť viac o našej práci. Budeme sa tešiť na každý ďalší pár šikovných rúk a za odmenu ponúkame dobrý pocit z užitočnej práce a krásne chvíle strávené v príjemnej partii.

Akciu organizuje Športový klub PARBAT a partneri:

- Horské spoločenstvo - útulňa Andrejcová
- Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, odštepný závod Liptovský Hrádok,
- Spolok bývalých urbárnikov pozemkové spoločenstvo Vyšná Boca

- Lesy mesta Brezno
- Správa Národného parku Nízke Tatry, 
- Klub slovenských turistov, Sekcia značenia KST, 
- HIKING.SK - mediálna podpora.

  

Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

ŠK PARBAT © 2016. All Rights Reserved.